Námitky proti vyřazení ze soutěže, kterou vypsala Národní dálniční společnost (NDS), předložily koncem května firma Kapsch, konsorcium Slovakpass a skupina firem vedená společností Elektrovod Holding. Úřad však námitky zamítl a uznal důvody NDS pro vyřazení uchazečů.
Uzavření soutěže na dodávku mýtného za zhruba 20 miliard slovenských korun (téměř 16 miliard Kč) nyní nicméně brání nová stížnost. "Úřad proto vydal i předběžné opatření, kterým pozastavil další kroky zadavatele veřejných zakázek v soutěži, a to až do doručení rozhodnut úřadu v dané věci," řekla Fialová. Jméno stěžovatele ani důvod stížnosti však neupřesnila.
Po vyřazení tří zájemců zůstalo v tendru pouze konsorcium SanToll pod vedením francouzské společnosti Sanef. To údajně za dodávku systému požadovalo nejvyšší částku, a to zhruba 25 miliard slovenských korun. NDS se k průběhu soutěže až do jejího skončení odmítá vyjadřovat.
Možnost pozdějšího zavedení mýtného ve středu opět připustil ministr dopravy Ľubomír Vážny. Původně měly kamiony a autobusy začít platit mýtné od ledna příštího roku. Později však Vážny uvedl, že systém bude možná spuštěn jen v omezeném režimu. Podle jeho posledního prohlášení by se spuštění výběru mýtného mohlo zdržet o tři až šest měsíců.
Také budování elektronického mýtného v České republice provázely potíže. Kvůli stížnostem neúspěšných účastníků tendru na mýtné se výstavba systému pozdržela o několik měsíců. V Česku postavila systém firma Kapsch, která ho také od loňského spuštění pro stát spravuje.