Hlavní index newyorské burzy se nakrátko propadl až o dvě procenta pod hranici 11.000 bodů, kde byl naposledy před dvěma lety. Nakonec Dow Jonesův index klesl podle neoficiálních údajů o 1,14 procenta na 11.100,54 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,83 procenta a uzavřel na 2239,08 bodu. Za celý týden Dow Jones ztratil 1,7 procenta a Nasdaq oslabil o 0,3 procenta.
Těžký propad zasáhl akcie Fannie Mae a Freddie Mac, u nichž mají investoři strach, že jim kvůli ztrátám z hypoteční krize dojde kapitál, který drží americký trh hypoték nad vodou. List New York Times napsal, že vláda zvažuje možnost převzetí obou agentur. Akcie Fannie a Freddie v reakci na to spadly až o více než 40 procent, třebaže ministr financí Henry Paulson žádné plány na podobný zásah nenaznačil. Strach z pokračování úvěrové krize způsobil výrazný pokles i mezi akciemi investičních bank jako Lehman Brothers a Merrill Lynch.
Ke konci obchodování se ztráty trhů snížily. Byla to reakce na zprávu, podle níž šéf Fedu Ben Bernanke údajně šéfovi Freddie Mac řekl, že obě agentury dostanou přístup k diskontním úvěrům Fedu, podobně jako jej letos získaly krizí ohrožené investiční banky.
Potíže hypotečních agentur ohrožují celou americkou ekonomiku. Ta nyní prudce oslabuje právě kvůli krizi na trhu bydlení a pád trhu hypoték by mohl srazit největší ekonomiku světa do těžké recese.
Pesimismus ještě prohloubily ceny ropy. Americká ropa se poprvé dostala nad 147 dolarů za barel a za dva dny získala asi deset dolarů.
Na devizovém trhu dolar vůči euru klesl nejníže od druhé poloviny dubna a přiblížil se hranici 1,60 USD. Americkou měnu oslabily obavy z prohlubování krize vlivem dohadů o problémech hypotečních agentur. Komentáře vládních činitelů ještě zvýšily obavy z toho, že oba ústavy mají potíže.
Dolar k euru klesl v závěru newyorského obchodování na 1,5924 USD ze čtvrtečního závěru 1,5780 USD a během dne se propadl až na 1,5947 USD, nejníže od 23. dubna. Vůči jenu americká měna oslabila na 106,40 JPY z předchozích 107,05 JPY.