Plzeňsko se tak stane teprve druhou oblastí, v níž lidé přijdou o možnost sledovat tradiční analogové vysílání ČT2. Tou první se stalo Domažlicko ke konci loňského srpna, kde lidé přišli o možnost analogového příjmu ČT2, ale i ČT1.
Lidé na Plzeňsku budou mít možnost sledovat ČT2 po vypnutí jejího analogového signálu přes zemské digitální vysílání, stejně jako další tři stanice ČT. Nutností je ale k televizorům zapojit převaděč signálu označovaný jako set-top box, jehož cena začíná na zhruba tisíci korunách, či si koupit dražší televizor s již zabudovaným digitálním tunerem. Lidé také mohou využít placených nabídek satelitních, kabelových a internetových operátorů.
Digitální zemské vysílání (označované jako DVB-T) na Plzeňsku a částečně také na Karlovarsku bude moci přijímat podle takzvaného Technického plánu přechodu, jakéhosi jízdního řádu nastupující digitalizace, odhadem přes 950.000 lidí. Digitální zemské vysílání bude mít zpočátku experimentální status a v řádné přejde podle společných informací ČRa a ČT po podpisu smlouvy mezi oběma firmami v týdnu končícím 8. srpnem.
Česká televize již v současné době vysílá digitálně své čtyři programy v Praze, Brně, Ostravě a jejich okolí a také na Domažlicku a na Ústecku, přístup k nim má více než polovina obyvatel ČR. Tyto kmitočty, na nichž digitálně vysílá, jsou ale dočasné a trvalé kmitočty získá ČT až s vybudováním takzvané sítě veřejné služby. Síť je tak označována proto, že vedle ČT bude přes ní distribuován i digitální signál Českého rozhlasu. První oblastí, v níž ČT tuto síť vysílačů veřejné služby spustí, je právě Plzeň.