Malvey však upozorňuje, že dopady krize budou znát možná ještě několik let. Způsobí tak pokles hospodářského růstu v Británii, Kanadě i v Evropě. "Británie je na pokraji recese, Kanada zrovna tak, totéž platí o Novém Zélandu i o eurozóně," poznamenal Malvey. Ten má v bance Lehman Brothers na starosti investice s pevným výnosem.
Ostatní analytici v zásadě souhlasí. Banky v USA i v Evropě budou patrně odepisovat ztráty až do příštího roku a zřejmě už to nebudou pouze ztráty z hypotečních úvěrů. Ekonom ústavu Deutsche Bank Peter Hooper si myslí, že problémy se přenesou na jiné formy spotřebitelských úvěrů.
Situaci zhoršuje také vysoká inflace a drahé pohonné hmoty, což může být problém pro řadu spotřebitelů. "Je to očista úvěrové metodologie na konci desetiletí," řekl k současné situaci Malvey. Ten už v červnu prohlásil, že takzvaná "úvěrová recese" v důsledku útlumu na trhu bydlení v USA by mohla trvat déle než dva roky.
Lehman Brothers také předpovídá, že ceny ropy už dosáhly maxima a mohou se do konce prvního čtvrtletí 2009 snížit až na 90 dolarů za barel. Nyní se pohybují nad 120 dolary, před dvěma týdny se barel americké ropy dostal na rekordních 147,27 USD. Právě obavy z příliš vysokých cen pohonných hmot a poklesu ekonomiky přispěly v posledních dnech k pádu cen ropy.
Ekonom Hooper z Deutsche Bank řekl, že americké a evropské banky budou v odpisech pokračovat ještě půl až tři čtvrtě roku. "Bude to bolestivé jak v USA, tak v Evropě. Bude toho ještě víc a já myslím, že to ještě všechno za námi není," řekl. Nejprve prý musí být jasné, že přestaly klesat ceny domů v USA, což se ale podle něj ukáže asi až v prvním pololetí 2009.