Týdeník připomíná, že Sedláčková v souvislosti se sanací ekologických škod po ropoplynových vrtech a sondách Moravské naftové doly s.p. zadala zakázku na likvidaci těchto škod za 4,36 miliardy korun bez veřejného výběrového řízení firmě Purum. Ze smlouvy přitom nebylo podle Eura zřejmé, co všechno má společnost s ručením omezeným Purum za tyto peníze provést. Za závažná pochybení při zadávání této zakázky udělil antimonopolní úřad státnímu podniku pokutu pět milionů korun a o likvidátorku se začala zajímat policie.
Ministr průmyslu Martin Říman posléze podle Eura rozhodl, že odpovědnost za staré ropné vrty převede z Moravských naftových dolů na státní podnik Palivový kombinát Ústí, který tak bude sanaci ekologických škod po Moravských naftových dolech provádět.
Nový likvidátor Moravských naftových dolů s.p. Pavel Pražák podal k soudu žalobu na neplatnost smlouvy uzavřené s firmou Purum. A ministerstvo průmyslu paralelně s tím jedná s firmou Purum o právním ukončení smlouvy. Jednatel firmy Purum Daniel Kraft týdeníku potvrdil, že jednání s ministerstvem průmyslu probíhají. "Vypadá to, že se asi dohodneme," citoval týdeníku Krafta. Podle informací týdeníku se vyjednává o výši ceny za údajně již provedené práce a částka se má pohybovat v jednotkách milionů korun.
Sedláčková podle dřívějších informací ČTK zadala zakázku bez řádného výběrového řízení, pouze přímo oslovila tři firmy. Úřad na ochranu hospodářské soutěže tvrdil, že u takto velké zakázky to nestačí. Likvidátorka měla použít sice časově náročnější, ale transparentnější vyhlášení výběrového řízení. Mohla dostat víc nabídek a ušetřit. Sedláčková tehdy namítala, že musela jednat rychle, jinak hrozila ekologická havárie; její jednání prý schvalovaly i odborné posudky renomovaných právníků.
Moravské naftové doly s.p. vznikly v roce 1990, v roce 2002 se dostaly do likvidace. Privatizací tuzemského ropného a plynárenského průmyslu v 90. letech vznikla akciová společnost Moravské naftové doly, která dnes s MND s.p. nemá nic společného.