Stávka, která trvá od půlnoci, by se měla projevit stejně jako při podobných výstražných protestech v uplynulých měsících převážně rušením vnitrostátních letů, na které se CityLine zaměřuje. V menší míře by mohly zasáhnout i spoje do evropských zemí. Dálkové lety CityLine neprovozuje, stávka by však mohla výrazně zkomplikovat cestování pasažérům, kteří se budou chtít dostat na navazující lety zejména do Frankfurtu nad Mohanem.
Na letišti v Mnichově například podle televizních zpráv zaměstnanci aerolinek rozdávají neodbaveným cestujícím nápoje a gumové medvídky. Lufthansa se snaží dopady stávky na cestující omezit a hledá pro ně možnosti přeobjednání letů. Stávka rovněž výrazněji zasáhne provoz na letištích v Hamburku, Düsseldorfu, Berlíně-Tegelu a v Lipsku.
Společnost Lufthansa dnes ráno oznámila, že kvůli stávce, která potrvá do pátečního poledne, dnes odpadne asi 360 letů. Odbory pilotů Cockpit přitom vyzvaly ke stávce na 740 pilotů regionálního přepravce.
Odborový svaz Cockpit zdůvodňuje novou protestní akci tím, že Lufthansa během několikaměsíčního kolektivního vyjednávání nebyla schopna předložit návrh, o němž by se dalo jednat. Neoficiálně přitom požadují piloti CityLine dorovnání svých mezd s těmi, které mají kolegové létající přímo pro mateřskou Lufthansu. Naposledy odbory požadovaly navýšení mezd o 5,5 procenta.
Piloti CityLine stávkovali dvakrát už v červenci, a to společně s kolegy z aerolinek Eurowings, která rovněž patří pod křídla Lufthansy.
Piloti mateřské firmy koncem července vyhlásili kvůli svým mzdovým požadavkům časově neomezenou stávku, která nakonec trvala téměř celý minulý týden. Stávka skončila díky páteční dohodě, podle které se mzdy pozemního a palubního personálu zvýší o 5,1 procenta, a to zpětně od 1. července a o další 2,3 procenta v červenci 2009.
Piloti Lufthansy přitom nevylučují v nejbližších dnech další výstražné stávky. Tentokrát jim jde o větší personální zapojení do rozhodovacích procesů ve společnosti.