Pokud by chtěl český řidič ušetřit na litru benzinu, měl by se ze sousedních zemí vydat do Rakouska, kde ušetří téměř korunu. Nejvíc, 3,6 koruny, si připlatí v Německu, v Polsku pak 1,7 koruny a korunu na Slovensku.
Nafta je v Česku osmá nejdražší ze sledovaných zemí. Z okolních států mají o dvě koruny nejlevnější litr nafty opět v Rakousku. O 25 haléřů levněji lze pořídit litr nafty v Polsku. Český řidič si naopak připlatí na Slovensku 1,5 koruny za litr a v Německu půl koruny.
V oblíbené prázdninové destinaci Chorvatsku zaplatí český řidič za litr Naturalu 95 o 1,2 koruny méně, litr nafty je levnější o půl koruny. Připlatí si naopak v Itálii, kde je litr benzinu dražší o více než tři koruny a litr nafty o 73 haléřů.
Nejdražší benzin v Evropě tankují řidiči v Norsku, kde litr v přepočtu stojí 39,20 koruny, naopak nejlevněji natankují řidiči v Rusku, kde litr vyjde na 17,29 Kč.
Nejdražší naftu tankují opět v Norsku, litr vyjde na 39,45 koruny, nejlevnější naftu mají v Rusku, kde stojí 17,05 koruny za litr.
Rozdílné ceny pohonných hmot vyplývají mimo jiné z rozdílných sazeb spotřebních daní. Ceny ovlivňuje také různá míra konkurence a odlišnosti v přimíchávání biosložky. V posledním období mají vliv i klesající cena ropy a při přepočtu oslabení české koruny.
Vývoj cen pohonných hmot v Česku pravidelně sleduje společnost CCS, podle jejíchž údajů stál ke konci týdne litr benzinu 31,33 koruny a nafty 33,20 koruny. Rozdíl v cenách je dán měnovým přepočtem a rozdílností tvorby průměrné ceny.