"Šetřením Národní banky Slovenska se ke dni předložení této zprávy neobjevily relevantní důkazy o existenci, či zneužití důvěrné informace o změně centrální parity slovenské koruny, respektive o její navrhované úrovni," poznamenala v materiálu centrální banka. Na základě výsledků dohledu a prověřování komerčních bank se podle NBS případem nezačala zabývat policie.
Úřední kurz, takzvaná centrální parita koruny vůči euru, po schválení v evropských institucích koncem května revalvoval na 30,126 SKK/EUR z předchozích 35,4424 koruny za euro. Několik hodin před oficiálním zveřejněním nové úrovně parity 28. května ve 23:00 SELČ se na devizovém trhu realizoval nezvykle vysoký objem obchodů.
Opozice v červnu obvinila hlavně slovenské finanční skupiny J&T a Istrokapital, že na úpravě parity podezřele vydělaly stovky milionů korun. Obě ale obvinění odmítly. Několik dní před změnou parity se ministr Počiatek setkal s předním manažerem J&T na soukromé jachtě v Monaku. Opozice ministra podezírala z vyzrazení informací o posunu parity, na které byl začátkem července stanoven i neměnný konverzní kurz při přechodu Slovenska na euro. Ministra se opozice také neúspěšně pokusila odvolat v parlamentu.
Guvernér NBS Ivan Šramko už jednou podal zprávu o obchodování se slovenskou měnou v den oznámení druhé úpravy parity. Opozičním poslancům ale jeho vysvětlení nestačilo a nechali si vypracovat zprávu o jednání o změně centrální parity a o obchodování s korunou před jejím oficiálním oznámením.
O podezřelých nákupech velkých objemů korun několik hodin před úpravou středního kurzu spekulovala média. Koruna 28. května začínala obchodování nad 31 SKK/EUR a během dne zpevnila asi o 50 haléřů. Po zveřejnění informací o nové paritě v nočních hodinách vystoupila na rekordních 30,08 koruny za euro.