...ekonomiky vedl trh k názoru, že úrokové sazby mimo Spojené státy možná klesnou.
Zisky dolaru nicméně brzdil růst cen ropy <CLc1> a obavy o finanční a realitní sektor ve Spojených státech.
V 11:00 dolarový index <.DXY> přidával 0,35 procenta na 77,025 bodu poté, co sklouzl z úterního maxima 77,413 bodu. Dolar také rostl o 0,4 procenta na 110,22 jenu <JPY=>, pod sedmiměsíční vrchol 110,67 z minulého týdne.
Euro ztrácelo 0,3 procenta na 1,4739 dolaru <EUR=>, ale drželo se nad půlročním dnem 1,4628, jehož se dotklo v úterý.
Vyhlídky na zpomalení růstu předních ekonomik za hranicemi Spojených států podporovaly dolar, když investoři začali započítávat snížení úrokových sazeb v zemích s vysokými výnosy, zatímco cyklus uvolňování americké měnové politiky se zdál být u konce.
Tento názor podporovala úterní data, podle nichž v červenci stouply ceny amerických výrobců v meziročním srovnání nejrychleji za 27 let, a vyjádření dvou členů bankovní rady americké centrální banky (Fed), že bude třeba konat, pokud zpomalující růst ekonomiky nedokáže zbrzdit inflaci.
Prezident dallaského Fedu Richard Fisher a jeho kolega z Richmondu Jeffrey Lacker varovali, že bdělost ohledně cenových tlaků je nezbytná, přestože ropa opustila nedávný vrchol.
"Investory zajímá, zda mohutný růst reprezentuje trvalejší sílu dolaru, nebo jde jen o výraznou korekci v době, kdy je v červenci a srpnu nejslabší likvidita a pohyby trhu jsou zveličené," řekl Teis Knuthsen, šéf devizového výzkumu u Danske Markets v Kodani.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]