Zastupitelé z opoziční komunistické strany či Strany pro otevřenou společnost žádali doplnění informací o odhad nákladů potřebných na rekonstrukci Ještědu a jeho provoz, záměr přesto podpořili. "České radiokomunikace připravily projekt rekonstrukce pláště, na který neúspěšně žádali dotaci z norských fondů za zhruba 70 až 80 milionů korun," řekl náměstek hejtmana Radim Zika, který jednání o koupi vysílače vede. Také interiéry podle něho potřebují opravu, protože ta je podmínkou pro zápis na seznam památek UNESCO. Podle Ziky by odhad nákladů měli zastupitelé dostat v září.
Horský hotel Ještěd je českou stavbou století. Hyperboloid vysoký 94 metrů unikátním způsobem slučuje funkci vysílače, hotelu a restaurace. Veřejnosti slouží od 9. července 1973 a jeho autor Karel Hubáček získal za projekt v roce 1969 Perretovu cenu udělovanou Mezinárodní unií architektů. Porota tehdy uvedla, že dílo vyniká jasností a šťastnou harmonií, s níž se pojí s okolní krajinou. Odborníky i laiky dodnes upoutává způsob, jakým budova dotváří siluetu 1012 metrů vysoké hory. Stavba ale nutně potřebuje rekonstrukci, chybí jí napojení na kanalizaci. "Za deštivého počasí plášť netěsní a dovnitř zatéká," dodal Zika.
České radiokomunikace, které Ještěd získaly v roce 2000 za 85 milionů korun, do objektu investovaly přes 20 milionů korun. Na další investice nemají. Proto v dubnu nabídly Ještěd nejen kraji, ale také městu Liberci. To ale zájem nemělo. Přesto i v digitálním vysílání počítají České radiokomunikace s využitím Ještědu pro pokrytí Libereckého kraje, který je velmi členitý. ČTK to již dříve řekl mluvčí společnosti Kamil Chalupa. Podmínkou prodeje a rekonstrukce je proto zachování přístupu k vysílacím a telekomunikačním technologiím.