Podle ní se v letošním prvním pololetí v hospodaření Setuzy pozitivně projevila změna v organizaci obchodní politiky celé skupiny. "Nejvýznamnější objem tržeb byl vytvořen v prodeji šrotů metylesteru řepkového oleje a surového řepkového oleje," uvedla. Potravinářské výrobky a drogerie se prodávaly především v tuzemsku. Podle Logrové významného provozního zisku dosáhla oleochemie, především díky vysokému podílu exportu.
Hlavním dlouhodobým cílem představenstva a managementu Setuzy je její stabilizace po loňském ukončení exekuce a vyrovnání se se státem. Výrazným faktorem pro hospodaření společnosti bude vývoj ceny řepkového semene, které je pro podnik stěžejní vstupní surovinou. Firma chce cenu řepky v reálném čase promítat do cen konečné produkce. "I nadále bude pokračovat restrukturalizace firmy s cílem vytvoření kladného hospodářského výsledku v závěru roku 2008," dodala Logrová.
Společnost Setuza, která je největším výrobcem surovin pro bionaftu v zemi, změnila nedávno majitele. Firma Via Chem Group prodala svůj stoprocentní podíl ve společnosti Campaspol Holding, která přes další dvě dceřiné společnosti ústeckou Setuzu ovládá. Podle informací, které ČTK získala ve Sbírce listin, podíly ve společnosti Campaspol Holding pravděpodobně skončily v rukou podnikatelů Petra Lísky a Ladislava Žáka.
Loni Setuza podle auditovaných výsledků zvýšila ztrátu z 802 milionů korun v roce 2006 na rekordních 1,85 miliardy korun. Tržby Setuzy v roce 2007 meziročně klesly zhruba o 146 milionů korun na sedm miliard korun. Setuza letos v lednu odvrátila hrozbu konkurzu. Návrh na jeho prohlášení podala kvůli neproplaceným fakturám za 3,5 milionu korun společnost Chemoprojekt, která pro Setuzu za 600 milionů korun postavila provoz na výrobu metylesteru řepky olejné.