Středoevropské měny dnes neměly jednotný trend. Ve srovnání s polským zlotým a maďarským forintem však česká měna podle analytika Komerční banky Jana Vejmělka ztrácela relativně nejméně. Důvodem je zejména zajišťovací aktivita ze strany českých exportérů. Nicméně mezi středoevropskými měnami a dolarem podle něj zůstává stále silná vazba.
Na eurodolarovém trhu dolar dopoledne nejprve díky statistik z eurozóny posiloval. Německá průmyslová výroba totiž v červenci meziměsíčně poklesla více než očekával trh, a to podle hlavního ekonoma společnosti Next Finance Vladimíra Pikory podpořilo spekulace, že Evropa míří do recese. Dolaru podle něj pomáhaly i obavy z budoucnosti. "Čím více se spekulanti báli o zdravotní stav světové ekonomiky, tím více jim bylo jasné, že poptávka po ropě musí klesnout. To poslalo ceny ropy dolů, což dolar posilovalo. Dolar se díky tomu dostal téměř až na hladinu 1,420 USD/EUR, kde byl naposledy 24. října 2007," uvedl.
Po zveřejnění srpnové míry nezaměstnanosti v USA, která stoupla na 6,1 procenta, dolar prudce oslabil nad 1,433 USD/EUR a v závěru je na 1,4261.
"Dlouhodobě je však podle nás jasné, že je zdravotní stav americké ekonomiky stále lepší než v případě eurozóny a že dolar ještě zpevní minimálně pod 1,40 USD/EUR. V USA se růst úrokových sazeb pouze odsouvá, v případě eurozóny nepřichází v úvahu," doplnil Pikora.