Průměrná cena bezolovnatého benzinu Special 91 s přísadou se zvýšila o 11 haléřů na 30,91 koruny. Cena zkapalněného plynu LPG ve srovnání s předchozím týdnem naopak o 11 haléřů klesla.
Podle společnosti CCS, která ceny pohonných hmot také sleduje, se průměrná cena benzinu Natural 95 zvýšila o 13 haléřů na 31,16 koruny za litr, motorová nafta zdražila o šest haléřů na 32,73 koruny za litr.
Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic klesaly vlivem zlevňující ropy téměř celé prázdniny.
Také minulý týden se nesl ve znamení poklesu cen ropy. Hurikán Gustav nenapáchal v Mexickém zálivu výraznější škody. V konečném součtu propadla cena ropy v minulém týdnu přibližně o devět dolarů za barel, což se odrazilo i na ceně nafty a benzínu na burze v Rotterdamu. Nafta zaznamenala mnohem výraznější pokles, protože zpomalování hospodářského růstu v Evropě má negativní vliv na úroveň poptávky. Nepříjemnou zprávou pro české motoristy ale bylo výraznější oslabování koruny vůči dolaru, uvedl analytik společnosti Colloseum Petr Čermák.
Benzin by měl podle Čermáka i přes mírné zlevnění v Rotterdamu zdražovat, a to především kvůli oslabující koruně. Naopak pokles rotterdamské ceny nafty byl tak výrazný, že překoná efekt oslabující domácí měny, přičemž nafta na tuzemském trhu by měla naopak zlevňovat.
Ve čtvrtek ceny ropy na světových trzích opět poklesly, severomořská ropa Brent se propadla těsně pod 97 dolarů, nejníže za posledního půl roku. Trh pozoruje postup hurikánu Ike, větší obavy však stále vyvolává pokles poptávky v důsledku slabosti západních ekonomik.