Podle Greenspana nemusí být krach velké finanční skupiny problém; bude záležet na tom, jak se situace vyřeší. "Neměli bychom se pokoušet zachránit každou jednotlivou instituci. Běžný vývoj má i ve finančním světě vítěze a poražené," podotkl. Podle něj je zcestná myšlenka předejít záchranou banky výprodeji akcií na burzách, i když akcie finančních institucí v posledních dnech klesaly. S konkrétními návrhy na řešení situace kolem Lehman Brothers ale Greenspan nepřišel, napsaly agentury Reuters a AP.
Greenspan zdůraznil, že se vláda pokouší zachránit Lehman Brothers jinak, než se stalo nedávno s Bear Stearns. Fed a ministr financí Henry Paulson pomohli zorganizovat převzetí Bear Stearns gigantem JP Morgan, ale s příslibem miliard dolarů na pokrytí ztrát. Bývalý šéf centrální banky ale také míní, že má americká ekonomika menší než 50procentní šanci na to, že se vyhne recesi.
Z intenzivního jednání mezi vedením problematické banky, jejími potenciálními kupci a lidmi z vlády by měl vzejít plán, jak banku zachránit. Plynoucí čas představuje pro Lehman Brothers značné nebezpečí. Od pondělí se její tržní kapitalizace propadla o 78 procent, a to z 11,2 miliardy na 2,5 miliardy dolarů.
Lehman Brothers je poslední obětí světové úvěrové krize. Americké ministerstvo financí a centrální banka Fed přitom daly jasně najevo, že nechtějí na její záchranu použít peníze od daňových poplatníků.