Vysoké zisky měly především trhy v Asii, které měly možnost jako první na noční zprávu o záchraně AIG reagovat. Hlavní index burzy v Tokiu v jednu chvíli zpevnil o více než dvě procenta, nakonec se však části zisků vzdal a obchodování uzavřel vyšší o 1,21 procenta na hodnotě 11.749,79 bodu.
Zisky měly zpočátku také další trhy v Asii, ale neudržely je. Například burza v Hongkongu se vzdala všech počátečních zisků a nakonec klesla o 3,6 procenta na 17.637,19 bodu. Akcie v Šanghaji na tom byly podobně - klesly o 2,9 procenta na 1929,05 bodu.
Americká centrální banka (Fed) ve spolupráci s ministerstvem financí USA zorganizovala plán záchrany AIG, který předpokládá, že podnik bude moci v příštích dvou letech čerpat až 85 miliard dolarů (zhruba 1,43 bilionu Kč). Vláda získá skoro 80 procent akcií pojišťovny a mimo jiné bude mít vliv na její řízení.
Vývoj kolem AIG pomohl i cenám ropy, které zastavily hluboký pád z minulých dvou dnů, kdy klesly k 90 dolarů, a začaly znovu zpevňovat. Barel severomořské ropy Brent se dostal k 93 dolarům, americká lehká ropa WTI se posunula k 95 dolarům.
Na obchodování nemělo prakticky žádný vliv ani úterní rozhodnutí Fedu nechat základní úroky beze změn. Základní sazba tak v USA zůstává na dvou procentech, i když se v minulých dvou dench spekulovalo, že by Fed mohl po pádu Lehman Brothers úroky snížit, a podpořit tak ekonomiku. Ta se potýká s nedostatkem úvěrů.
Akciové trhy v Evropě zahájily dnešní obchodování váhavě, nakonec se ale vydaly vzhůru. Nejvíce zpevňovaly banky a těžební společnosti. Panevropský index FTSEurofirst 300 si před polednem připsal jedno procento a dostal se těsně nad 1102 bodů. Akciím těžebních firem pomohlo k růstu oživení na trhu s ropou.
Ve výrazných ztrátách ale pokračuje ruský index Micex, i když zpočátku byl v zisku. Indikátor oslabil asi o deset procent, zatímco index RTS klesl o šest procent. Od maxima letos v květnu už má index ztrátu skoro 60 procent. V Rusku ale situaci ztěžuje i politická situace po invazi ruských vojsk do Gruzie.