V poledne místního času (18:00 SELČ) index Dow Jones klesl o 16,53 bodu, tedy 0,16 procenta, na 10.593,13 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 3,54 bodu, čili 0,31 procenta, na 1152,85 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 6,4 bodu, neboli 0,3 procenta, na 2092,45 bodu. Po otevření trhu přitom všechny tři indexy rostly a připsaly si až dvě procenta.
Investoři se dnes chovají obezřetně. Akcie firmy Morgan Stanley, která byla ve středu mezi tituly s největšími ztrátami, dopoledne klesly o 19 procent. Morgan Stanley a Goldman Sachs jsou poslední dvě velké investiční banky, které zatím odolávají krizi na trzích, a investoři uvažují, zda se obě banky udrží nezávislé. Akcie Goldman oslabily o 10,7 procenta.
"Trh nenávidí nejistoty a Morgan Stanley znamená nejistou situaci," komentoval situaci na trhu prezident investiční poradenské firmy Alan B. Lancz & Associates Inc. Alan Lancz.
Ve středu všechny indexy ztratily více než čtyři procenta. Dow Jones klesl na nejnižší úroveň od listopadu 2005 a S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly nejprudší propad od 17. září 2001, kdy bylo obchodování na amerických burzách obnoveno po teroristických útocích z 11. září. Burza prudce klesla kvůli bankrotu banky Lehman Brothers a dalším událostem, které prohlubují globální úvěrovou krizi. Na středeční propad amerického trhu dnes navázaly také burzy v Asii a Evropě.
Evropská centrální banka dnes oznámila, že posílí ve spolupráci s dalšími předními centrálními bankami nabídku dolarů na peněžních trzích. Tento krok má pomoci zvýšit likviditu. Společné akce se účastní rovněž centrální banky Spojených států, Japonska, Británie, Švýcarska a Kanady. Banky jsou připraveny napumpovat na trhy přes 180 miliard dolarů (téměř tři biliony korun) ve snaze zastavit světovou finanční krizi, napsala agentura Reuters.