Průměrná cena bezolovnatého benzinu Special 91 s přísadou se snížila o 11 haléřů na průměrných 30,80 koruny za litr. Cena zkapalněného plynu LPG ve srovnání s předchozím týdnem klesla o tři haléře na 16,02 koruny za litr.
Vývoj cen pohonných hmot pravidelně sleduje také společnost CCS. Podle jejích údajů průměrná cena benzinu Natural 95 ve stejném období klesla o deset haléřů na 31,06 koruny za litr, motorová nafta zlevnila o 19 haléřů na 32,54 koruny za litr.
Zlevňování pohonných hmot se přechodně zastavilo v minulém týdnu, kdy cena benzinu i nafty mírně vzrostla. Září se však nese ve znamení sestupu světových cen ropy. To nakonec rozhodlo i o poklesu cen u tuzemských čerpacích stanic. Dobrou zprávou pro české řidiče bylo také posílení koruny vůči dolaru na konci minulého týdne.
Na začátku tohoto týdne ceny ropy klesaly a ropa Brent sestoupila až pod 90 dolarů za barel. Propad byl součástí úprku investorů od rizikovějších aktiv v situaci, kdy se prohlubují obavy z úvěrové krize a jejích dopadů na globální ekonomiku. K poklesu cen přispívaly i zprávy, podle nichž hurikán Ike žádné větší škody na ropné infrastruktuře v Mexickém zálivu nenadělal.
Ve čtvrtek však ceny ropy na světových trzích prudce vzrostly v reakci na výrazné oživení akcií a komodit. Barel referenčního kontraktu West Texas Intermediate (WTI) se tak vrátil nad 100 dolarů a severomořská ropa Brent zdražila nad 97 dolarů. Trhy těží hlavně z koordinované intervence největších centrálních bank světa.