Zprávy informovaných zdrojů agentury Reuters uváděly, že Hypo zvažuje nouzová opatření jako prodej aktiv, aby překonala nedostatek provozního kapitálu. Bankovní sektor je nyní kvůli globální finanční krizi pod těžkým tlakem, protože všeobecná nedůvěra ve finančním sektoru ochromuje mezibankovní peněžní trh a firmy, které jsou závislé na krátkodobých refinančních úvěrech, se dostávají do potíží.
Hypo v ranním sdělení neupřesnila, které banky jí půjčí, ani jak bude úvěr velký. Sdělila však, že podle dohody nebude letos vyplácet akcionářům žádné dividendy a odepíše část účetní hodnoty svých aktivit.
Hypo s tržní kapitalizací necelé čtyři miliardy eur (98 miliard korun) je relativně malou bankou, její problémy by však mohly podkopat důvěru v německou ekonomiku. Finanční krize se nyní podle analytiků začíná přesouvat z USA do Evropy, kde se nyní do těžkých potíží dostala zejména belgicko-nizozemská bankovní skupina Fortis a problémy mají i některé britské banky.
Hypo Real Estate půjčuje na realitní projekty a vládám a je aktivní v zemích jako Itálie, Turecko nebo Japonsko. Nemá žádné vklady od klientůt, takže je závislá na financování mezibankovním trhem a od centrální banky Deutsche Bundesbank Ta dnes prohlásila, že dohoda bank by měla zaručit životaschopnost Hypo.
Úřad Bafin již letos podle zdrojů zkoumal eventualitu převzetí banky v případě, že jí nastanou potíže s refinancováním. Za hlavního adepta na pozdější odkoupení Hypo Bafin vytypoval skupinu Commerzbank.