K meziročnímu poklesu nejvíce přispěla nižší výroba potravinářských výrobků a nápojů, tabákových výrobků a základních kovů, hutních a kovodělných výrobků. Proti předchozímu měsíci se sezonně očištěná průmyslová produkce zvýšila o 0,5 procenta. Pozitivně na vývoj průmyslové produkce působila výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení, chemických látek, přípravků, léčiv a chemických vláken a výroba dopravních prostředků a zařízení.
Tržby z průmyslové činnosti ve stálých cenách se meziročně snížily o 2,8 procenta, v běžných cenách to bylo o 4,5 procenta. Tržby nejvíce poklesly ve výrobě potravinářských výrobků a nápojů, tabákových výrobků, výrobě a opravách strojů a zařízení a výrobě základních kovů, hutních a kovodělných výrobků. Proti poklesu naopak působila výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení, chemických látek, přípravků, léčiv a chemických vláken a výroba dopravních prostředků a zařízení.
Tržby z přímého vývozu průmyslových podniků se zvýšily reálně o 1,6 procenta, v běžných cenách klesly o 9,2 procenta. Podnikům pod zahraniční kontrolou se tržby reálně snížily o 1,2 procenta, v běžných cenách o 5,1 procenta.
Průměrný počet zaměstnanců v průmyslu se v srpnu meziročně snížil o 5700 osob. Nejvíce počet pracovníků poklesl v textilním, oděvním a kožedělném průmyslu a ve výrobě a rozvodu elektřiny, plynu a vody. Počet zaměstnanců naopak vzrostl ve výrobě dopravních prostředků a zařízení, elektrických a optických přístrojů a zařízení a v gumárenském a plastikářském průmyslu.
Průměrná měsíční nominální mzda v průmyslu v srpnu meziročně vzrostla o 4,2 procenta na 21.420 korun. Průměrná hodinová mzda se zvýšila o 13,4 procenta na 172,40 Kč. Produktivita práce v průmyslu se snížila o 2,3 procenta.
Nové zakázky v průmyslových podnicích ve vybraných odvětvích uzavřené v srpnu klesly o desetinu na 136,7 miliardy Kč. Z toho ze zahraničí byly zakázky za 88 miliard korun.