Ministerstvo by výměnou za finanční injekci získalo běžné nebo prioritní akcie. Vláda však podle zdroje nezamýšlí, že by v rámci programu usilovala o křesla v představenstvech.
Mluvčí Bílého domu Dana Perinová potvrdila, že Paulson uvažuje o kapitálových injekcích pro problémové americké banky. "Ministr Paulson zvažuje o všech možných nástrojích, které by se měly použít, v jakou dobu a jak hodně a kolik peněz do každého vložit," uvedla mluvčí. Odmítla však poskytnout další detaily.
Podle zdroje ministerstvo pracuje mimořádně rychle, aby dalo plán o poskytování kapitálových injekcí dohromady. Kapitálová injekce by poskytla bankám další peníze a doplnila by tak plán vlády, v rámci kterého mají být banky zbaveny špatných investic. Kapitálová injekce podle analytiků poskytne bankám okamžité peníze pro poskytování úvěrů. Odkup špatných investic naopak bude dlouhodobou záležitostí. Otázkou však zůstává, zda budou banky ochotné přijmout výměnou za nový kapitál stát jako akcionáře.
O kapitálových injekcích pro banky ve středu rozhodla britská vláda. Ta chce poskytnout bankám až 50 miliard liber (1,6 bilionu) a výměnou za tyto peníze dostane podíl ve formě prioritních akciích v jednotlivých bankách, napsala agentura Reuters.