Dow Jonesův index se snížil o 1,49 procenta na 8451,19 bodu. Na začátku obchodování se přitom propadl až o osm procent, takže se poprvé za více než pět let dostal pod hranici 8000 bodů. Širší index Standard & Poor's 500 klesl 1,18 procenta na 899,22 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite stoupl o 0,27 procenta na 1649,51 bodu. Za celý týden klesly indexy Dow Jones a S&P o 18 procent a Nasdaq o 15 procent.
Akciové burzy tlačí dolů obavy, že úsilí vlád a centrálních bank o oživení úvěrových trhů by nemuselo zabránit hospodářské recesi. "Potřebujeme, aby se do bankovního systému vrátila důvěra," řekl analytik Steve Goldman ze společnosti Weeden & Co.
Evropské akciové trhy dnes uzavřely na více než pětiletém minimu. Panevropský index FTSEurofirst 300 se propadl o 7,6 procenta na 851,23 bodu. Za celý týden se tak snížil o 22 procent, což představuje nejhorší týdenní výsledek v jeho historii.
Investoři nyní čekají na výsledky setkání skupiny nejvyspělejších ekonomik světa G7 a Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu. "Je to možná nejdůležitější setkání G7 v historii. Bude tu značný tlak na uskutečnění rozhodné a koordinované akce," uvedla společnost Fox Pitt Kelton.
Na devizovém trhu se dolar posiloval. Pokles akcií a napětí na úvěrových trzích totiž posiluje zájem investorů o dolarovou hotovost. Euro se vůči dolaru propadlo až na 16měsíční minimum 1,3282 USD. "Dolar se stal oproti euru bezpečným útočištěm," řekl analytik Ron Simpson ze společnosti Action Economics.