Prezidentka řekla, že na založení regionálního fondu se ve Washingtonu dohodli zástupci Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) a další činitelé z Japonska, Číny a Jižní Koreje. Viceprezident SB pro oblast východní Asie a Tichomoří Jim Adams ale řekl, že SB o založení takového fondu neuvažovala a nejednala ani o žádném rozdělování peněz na regionální úrovni.
"Země ve východní Asii si nadále vedou dobře a od asijské finanční krize v roce 1997 učinily řadu významných změn. Proto jsou nyní odolnější vůči dopadům, které s sebou přinášejí současné výkyvy na globálním trhu," sdělil Adams. "Tak jako všechny země, také asijské ekonomiky musejí být připraveny vyrovnat se se všemi dopady turbulencí," dodal.
Adams nicméně potvrdil, že v rámci podzimního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky se uskutečnila řada diskuzí na mezivládní úrovni. Obě globální instituce, tedy MMF i SB, jsou podle něj připraveny podpořit všechny členské země ve východní Asii a pomoci jim překonat problémy, které vyplynou v souvislosti s finanční krizí.
O založení zvláštního fondu ale podle Adamse uvažuje Mezinárodní finanční korporace (IFC), která je součástí SB. IFC by chtěla vytvořit fond, do něhož by vložila zhruba miliardu dolarů a peníze využila na rekapitalizaci malých a středně velkých bank v chudších zemích, kde vlády nemohou podobnou pomoc poskytnout. IFC by pak mohla zajistit další dvě miliardy dolarů.