"Ukončení transakce předpokládáme po vydání rozhodnutí ÚOHS pravděpodobně začátkem roku 2009," uvedla Adamčíková s tím, že vzhledem k velikosti obou skupin a rozsahu transakce provedl holding důkladnou analýzu celého českého trhu. "Jsme přesvědčeni, že uvedené spojení přispěje k stabilizaci celého zemědělsko-potravinářského komplexu v České republice," dodala.
Jak skupina Agrofert tak Agropol jsou podle ní celoplošně působící společnosti, které se v lokálních trzích významně nepřekrývají a spíše se vzájemně geograficky doplňují. "Na rozdíl od situace, která vznikla při spojení se společností První žatecká, která byla charakterizována zvýšenou koncentrací v Ústeckém kraji, především na trzích výroby krmných směsí a skladování, se domníváme, že tomu tak v tomto případě není," doplnila Adamčíková.
Agrofert podnikatele Andreje Babiše ovládá plně či částečně asi 170 podniků v ČR, na Slovensku a například i v Německu. Hlavní podíl v holdingu mají chemičky, zemědělské podniky, výrobci potravin a prodejci pozemní techniky. Už v minulosti koupil holding řadu potravinářských a zemědělských podniků a v některých oborech už je jeho podíl natolik silný, že to vyvolalo obavy z narušení trhu i u antimonopolních úředníků. Loni holding podle některých médií vykázal čistý konsolidovaný zisk 3,712 miliardy korun.
Zemědělský a potravinářský holding Agropol Group loni zvýšil celkový obrat na 14,1 miliardy korun, o rok dříve to bylo 12,5 miliardy Kč.