Mezitím regulační úřady zavřely malý bankovní ústav z Georgie Alpha Bank & Trust, který se tak stal letos již 16. uzavřenou bankou v USA. Její vklady, které ke 30. září činily zhruba 346 milionů dolarů, převezme Stearns Bank a federální fond pojištění vkladů to bude stát asi 158 milionů USD.
Ministerstvo financí hodlá v rámci rekapitalizačního programu poskytnout injekci 20 až 22 dalším bankám. Polovinu z plánované sumy 250 miliard přislíbila vláda devíti největším bankám v zemi výměnou ze preferenční akcie.
Ministerstvo ponechá na bankách, aby tyto injekce samy oznámily. Podle listu Wall Street Journal jsou v této skupině bank mimo jiné PNC, First Horizon National Corp., Regions Financial CDorp. nebo SunTrust Banks.
Další krok vlády v podpoře bank přišel po páteční nové vlně výprodeje na akciových trzích, která postihla zejména akcie bank. Výrazně klesaly akcie největších bank JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America a Goldman Sachs; index finančního sektoru S&P Financials klesl o 3,9 procenta. Dow Jonesův index oslabil v rostoucích obavách z hospodářské recese o 3,6 procenta, což bylo proti prudkým poklesům v Asii a Evropě ještě poměrně mírné.
Banky pronásledují úvěrové ztráty v důsledku krize, která trvá již déle než rok, letos v září se prudce prohloubila a zasáhla celý svět. Ztráty bank budou zřejmě dále růst s útlumem ekonomiky, kdy se čeká další pokles cen nemovitostí, bankroty firem, růst nezaměstnanosti a zvýšená neschopnost spotřebitelů platit účty a splátky dluhů.
Banku National City poškodily hypotéky a stavební úvěry na Středozápadě a Floridě a její vedení souhlasilo s prodejem za cenu 19 procent pod čtvrteční tržní hodnotou. Proti hodnotě z března 2007 byla kupní cena nižší o plných 94 procent.
National City byla ve ztrátě posledních pět čtvrtletí a prodejem pod cenou se připojuje k bankám jako Bear Stearns, Merrill Lynch, Wachovia nebo Washington Mutual. PNC se díky koupi National City stane v USA pátou největší bankou podle vkladů a její velikost se zhruba zdvojnásobí.