Kurz podle analytiků naprosto ignoroval vývoj na domácí politické scéně. "Výsledky senátních voleb podobně jako volby do krajských zastupitelstev neměly na obchodování s korunou žádný vliv, přestože vyvolávají otázky ohledně dlouhodobého přežití vlády. Z historie však víme, že koruna dění na politické scéně sleduje jen spíše sporadicky, znatelnější dočasné reakce bychom se mohli dočkat pouze snad při pádu samotné vlády," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.
Ve střední Evropě trhy sledovaly pomoc Mezinárodního měnového fondu určenou pro Maďarsko a Ukrajinu. Zatímco pro Ukrajinu byl odklepnut balíček za 16,5 miliardy dolarů, pro Maďarsko bude částka teprve upřesněna v příštích dnech. Trhy to však uklidnilo a forint mírně zpevnil.
"Pozitivně působí i to, že se nyní jedná o pomoci pro další země. Dalším adeptem na pomoc je například Srbsko. Obecně platí, že se investoři nejvíce obávají o země s výraznou vnitřní a vnější nerovnováhou, což není případ České republiky. Jasně se tak ukazuje, jak dobré bylo snažit se snížit deficity veřejných financí," upozornil Vladimír Pikora z Next Finance.
Analytici se nicméně shodují, že dnešní obchodování nepředstavuje nový trend. "Obavy o vývoj regionu se podle nás ještě vrátí a koruna ještě oslabí," naznačil Pikora.