Dow Jonesův index oslabil o 203,18 bodu a den uzavřel se ztrátou v rozsahu 2,42 procenta na 8175,77 bodu. V polovině obchodování měl přitom zisk více než jedno procento. Širší index S&P 500 oslabil o 3,18 procenta na 848,92 bodu a index Nasdaq klesl o 2,97 procenta na 1505,90 bodu.
Na trh během dne příznivě zapůsobila zpráva o hospodaření některých firem, například Verizon Communications, které podpořily hlavní indexy. Překvapivý byl také růst prodeje nových domů v USA a rekordní pokles zásob neprodaných domů.
Oslabovaly akcie energetických společností, na které působí pokles cen ropy. Ten se sice během dne zastavil a ropa začala zdražovat s tím, jak se zvyšovaly kurzy akcií, později se ale i ropa vrátila k poklesu. Ztrátám se tak nevyhnuly ani integrované koncerny jako je ConocoPhillips.
"Recese má globálně větší dopady než se zpočátku zdálo. U akcií je to i ztráta důvěry, značný objem kapitálu, který je v akciích, se také přesouvá jinam a hedgeové fondy jsou nuceny prodávat akcie," poznamenal analytik Cleveland Rueckert ze společnosti Birinyi Associates.
Na devizových trzích se zvyšoval kurz dolaru a japonského jenu. Obavy z globální recese totiž přiměly investory, aby se nepouštěli do riskantních operací. Odklon od rizika se projevuje v růstu kurzů měn, které se právě k financování spekulativních transakcí využívají. Japonský jen takovou úlohu díky minimálnímu úročení plní už řadu let.
V závěru obchodování se dolar k euru prodával v kurzu 1,2544 USD, během dne ale jeho kurz vystoupil až na 1,2335 USD, což byla nejvyšší hodnota za dva a půl roku. Euru uškodil komentář prezidenta Evropské centrální banky Jeana-Clauda Tricheta, který poznamenal, že ECB by mohla na příští schůzce bankovní rady snížit základní úrokové sazby.
Euro k jenu se pohybovalo kolem 117,68 JPY, i tak se ale jednotná evropská měna pohybuje kolem nejnižších hodnot za šest a půl roku. Dolar k jenu se prodával v kurzu kolem 94 jenů, v pátek ale spadl až na 90,95 JPY, což byla jeho nejnižší hodnota za 13 let.