Brazilský ministr financí Guido Mantega nicméně upozornil, že zatím nebyly dokončeny podrobnosti koordinované akce. Dodal, že nebylo dosaženo dohody ohledně návrhů na posílení regulace na finančních trzích.
"Je tu shoda, že potřebujeme koordinovanou akci k řešení krize," řekl Mantega. "Vyžaduje to globální akci, takže jsou potřebné instituce, které jsou pro takovouto společnou a koordinovanou akci vhodné. Zatím to nebylo vyřešeno, ale G20 je silným kandidátem na koordinátora," dodal.
Některé rozvíjející se země požadují větší slovo v řízení světového finančního systému, které bylo dosud doménou bohatých zemí ze skupiny G7. Podle Mantegy by se o návrzích na reformu finančního systému mělo jednat příští týden na summitu vedoucích představitelů G20 ve Washingtonu, vypracování podrobných plánů však zabere dva až tři měsíce.
Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva na setkání v Sao Paulu vyzval k renovaci světového finančního sytému, který se podle něj během úvěrové krize "zhroutil jako domeček z karet". Výkonný ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn v dopise vládám členských zemí G20 uvedl, že vedoucí představitelé skupiny G20 by měli příští týden na summitu projednat dodatečná měnová a rozpočtová opatření k řešení finanční krize.
"Dodatečná měnová a rozpočtová opatření musí být na pořadu jednání," uvedl Strauss-Kahn v dopise, který získala agentura Reuters. "V mnoha rozvinutých a některých rozvíjejících se tržních ekonomikách je prostor pro fiskální expanzi a vzhledem ke klesající inflaci mají některé centrální banky prostor pro další uvolňování měnové politiky," dodal.
Čínská vláda dnes schválila návrh na investování čtyř bilionů jüanů (11,5 bilionu korun) do roku 2010 na podporu domácí poptávky. Kanadský ministr financí Jim Flaherty uvedl, že očekává opatření na podporu ekonomiky i v některých dalších rozvíjejících se zemích, které by tak pomohly zmírnit důsledky globálního hospodářského zpomalení.
Skupinu G20 tvoří přední průmyslové a rozvíjející se země, které se podílejí zhruba dvěma třetinami na světové populaci a přibližně 90 procenty na světové ekonomické aktivitě. Setkání ve Washingtonu, které má být prvním ze série podobných vrcholných schůzek, svolal americký prezident George Bush na 15. listopadu. Diskutovat se na něm má o tom, jak čelit a jak v budoucnu předcházet takovým krizím, jaká nyní hýbe světovým finančním sektorem.