K růstu průmyslové produkce v září nejvíce přispěla výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení, výroba koksu, rafinérské zpravování ropy a výroba dopravních prostředků a zařízení. Výsledky ve výrobě koksu a v rafinérském zpracování ropy ovlivnila mimořádně nízká srovnávací základna v předchozím roce, kdy byla odstávka výrobního zařízení.
Září mělo ve srovnání s loňským zářím o tři pracovní dny více, po očištění od vlivu pracovních dnů tak byla zářijová průmyslová produkce vyšší o 3,4 procenta. Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.
Produkce se zvýšila v hlavních průmyslových seskupeních, a to výroba pro dlouhodobou spotřebu o 21,6 procenta, výroba energií o 18,9 procenta, pro mezispotřebu o deset procent a pro investice o 8,3 procenta. Produkce v hlavním průmyslovém seskupení výroba pro krátkodobou spotřebu zůstala meziročně na stejné úrovni.
Zářijová produkce naopak meziročně poklesla v odvětvích výroba a rozvod elektřiny, a to o 4,9 procenta. O 4,5 procenta poklesla ve zpracování dřeva a výrobě dřevařských výrobků a o 1,9 procenta ve výrobě textilií, textilních a oděvních výrobků.
Tržby z průmyslové činnosti se ve stálých cenách meziročně zvýšily o 8,9 procenta. V běžných cenách byly vyšší o 7,8 procenta. Po očištění od sezónních vlivů tržby vzrostly o 3,5 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů byly tržby vyšší o 2,9 procenta.
K růstu tržeb nejvíce přispěla výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení a výroba dopravních prostředků a zařízení. Velkým růstem o 88,3 procenta přispěly tržby z výroby koksu a rafinérské ho zpracování ropy. Tržby naopak o 10,6 procenta poklesly v odvětvích těžba energetických surovin a o 4,5 procenta ze zpracování dřeva a výrobě dřevařských výrobků. Z výroby potravinářských výrobků a nápojů a tabákových výrobků byly tržby nižší o 0,7 procenta.