"V zájmu každého z nás je, aby se všichni zaměstnanci mohli každý večer vrátit domů z práce v pořádku. Stavba není bojiště a neexistuje žádný důvod, aby se tam zranili nebo dokonce zahynuli lidé," poznamenal předseda představenstva společnosti Skanska CS Dan Ťok.
V samotné Skansce CS muselo z kanceláří do terénu mezi jeřáby a betonárky během jednoho týdne přes 100 manažerů. "Chceme umožnit poznat manažerům i lidem ze staveb poznat bezpečnost ze strany, kterou běžně neznají," řekla ředitelka odboru jakosti a trvale udržitelného rozvoje firmy Veronika Černá. Manažeři na stavbách se při poradách vedení společnosti vyskytují také u Hochtiefu CZ, uvedla mluvčí firmy Jitka Kovaříková.
Podobně prý postupuje také tuzemská stavební dvojka Metrostav. "Pracovníky z kanceláří posíláme na stavby zcela běžně," řekl mluvčí společnosti František Polák. Nejhorší bezpečnostní situace podle něj panuje u dodavatelských firem. Často jim prý chybí i základní vybavení, jako jsou helmy a vhodné oblečení. "U některých subdodavatelů je úroveň strašná," podotkl Polák.
Na každých sto zaměstnanců v českém stavebnictví připadají přibližně tři pracovní úrazy ročně, uvedla v tiskové zprávě s odkazem na údaje Českého statistického úřadu Skanska CS.