"Věřím, že časem dokážeme tuto krizi překonat a vrátit naše ekonomiky na cestu růstu," uvedl prezident. Znovu však varoval před přílišnými státními zásahy na trzích.
Na summitu G20 se pravděpodobně povede diskuse hlavně o míře příští regulace globálního finančního systému. Zatímco Bush dal najevo, že bude prosazovat zachování systému volného trhu, který je podle něho podmínkou dlouhodobého ekonomického růstu, vlivné západoevropské země jako Francie, Británie a Německo už předem naznačily, že budou naléhat na širší koordinovanou regulaci.
Tématem budou patrně i přísnější pravidla pro obchod s nesplácenými úvěry, který stál na začátku současné finanční krize, stanovení pevnějších účetních standardů či podrobnější dohled nad ratingovými agenturami a investičními fondy.
Státy skupiny G20, v nichž žijí dvě třetiny obyvatel Země, představují 90 procent světového hrubého domácího produktu. Jejími členy jsou Argentina, Austrálie, Brazílie, Británie, Čína, Francie, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Jižní Afrika, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Německo, Rusko, Saúdská Arábie, Turecko, USA a EU. Summitu se zúčastní také představitelé MMF a Světové banky. Jako pozorovatel bude přítomen zástupce Česka, které od Nového roku převezme od Francie předsednictví EU.