I když francouzský prezident Nicolas Sarkozy a britský premiér Gordon Brown označili nynější summit za historický, nepřinesl to, co chtěli. Summit měl podle některých hlasů založit zcela nový styl kapitalismu, sesadit z trůnu americký dolar, položit základy reorganizace měnových systémů a spustit rychlou generální opravu světového finančního systému.
Místo toho se lídři ekonomických velmocí a rychle se rozvíjejících států dohodli jen na širokých tématech, která je třeba řešit, aby finanční krize nepotopila ekonomiku. Závěry summitu tak obsahují silná slova o záměrech, ale málo konkrétních kroků. A svět bude muset počkat do dubna na další summit, aby se ukázalo, do jaké míry to lídři G20 mysleli vážně.
Ministři financí mají do té doby sestavit balík opatření jak udržet na uzdě rizikové investice včetně lepší regulace finančních trhů, revidovat účetní pravidla a upravit i odměny bankéřů.
"Teď budou důležité ty následující kroky," shrnul situaci prezident Světové banky Robert Zoellick. A rozhodující bude postoj nově zvoleného prezidenta Spojených států Baracka Obamy. Ten přes své poradce závěry summitu podpořil, napsala AP.