Podle Miroslava Frayera z investičního bankovnictví Komerční banky se koruna v samotném závěru seance pokoušela testovat hladinu 25,50 Kč/EUR. Za zpevněním nestála žádná domácí informace. "Velmi podobný vývoj jsme zažili i u okolních regionálních měn, kde především maďarský forint v závěru dne zaznamenal značné zisky. Česká koruna tak tento pohyb v menší míře následovala," uvedl Frayer.
Koruna podle hlavního ekonoma společnosti Next Finance Vladimíra Pikory dnes postrádala impulsy. "Po celý den nepatrně posilovala v rámci intervalu 25,63 Kč/EUR až 25,80 Kč/EUR. Slovenská koruna naopak oslabovala," dodal Pikora s tím, že z technického pohledu je česká koruna již takzvaně předprodaná a měla by mírně zkorigovat ke hladině 25,50 Kč/EUR.
Zajímavé bylo podle Pikory obchodování v Polsku, kde zlotý nejprve oslaboval, ale později se vrátil k otevíracím hodnotám. "Kurz ignoroval slova prezidenta, že se Poláci budou muset k přijetí eura v roce 2012 vyjádřit v referendu. Mnozí to chápou jako komplikaci, protože by euro nemuselo získat dostatečnou podporu," podotkl Pikora a dodal, že stále více lidí proto sází na přijetí eura až v roce 2015.
Podle Frayera zaznamenala výraznější zisky domácí měna i její regionální protějšky vůči americkému dolaru, který na světových trzích výrazně oslabil po zveřejnění makroekonomických údajů z americké ekonomiky. "Výsledky zvýšily hrozbu deflačních tlaků v ekonomice a potvrdily nepříznivý vývoj sektoru nemovitostí. Dle zpráv však za tímto vývojem stály obrovské toky prostředků než přímo makroekonomická čísla," dodal Frayer.
Dolar podle Pikory dlouho odolával sérii špatných zpráv a víceméně stagnoval. "Jeho oslabení k euru přišlo až po 15:00, kdy během chviličky odepsal 1,50 centu. Nedomníváme se však, že se jedná o začátek nového trendu. Problémy se z USA brzo přesunou dále. Dolarové úrokové sazby již brzo nebudou mít kam klesat, což dolar podpoří," doplnil Pikora.
Dolar se vůči euru krátce po 17:00 obchodoval na 1,2662 USD/EUR.