Sanofi-Aventis požádala o prodloužení kvůli tomu, že dosud nezískala povolení spojení v Evropské unii. Firma již naopak má potřebná povolení od orgánů na ochranu hospodářské soutěže Ruska, Ukrajiny a Turecka. Pokud ČNB žádosti vyhoví, doba závaznosti nabídky se prodlouží do 20. února příštího roku.
Atlantik FT dodal, že v návaznosti na současné dění na světových trzích doporučuje akcionářům nabídku Sanofi-Aventis ve výši 1150 Kč využít. Představenstvo Zentivy již dříve nabídku rovněž doporučilo a zavázalo se, že francouzské firmě prodá svůj podíl akcií ve výši 5,7 procenta.
O převzetí Zentivy usilovala i Anthiarose Limited, dceřiná společnost finanční skupiny PPF. Firma zveřejnila v polovině června nabídku 950 korun za akcii Zentivy; na konci července však svou nabídku odvolala.
Skupina Sanofi-Aventis je největším akcionářem Zentivy s téměř čtvrtinovým podílem. PPF spolu s partnerskou italskou pojišťovnou Generali jsou druhým největším podílníkem, dohromady kontrolují 24,3 procenta akcií firmy. Přes deset procent akcií drží firma Belviport Trading a 7,6 procenta Fervent Holdings ze skupiny J&T. Management a zaměstnanci firmy mají šestiprocentní majetkový podíl. Zbývajících 27,2 procenta patří ostatním institucionálním a soukromým investorům.
Domácí farmaceutická jednička se zaměřuje na výrobu generik, což jsou levnější kopie originálních léků, kterým vypršela patentová ochrana. Celkově zaměstnává více než 6000 lidí a má výrobní závody v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Turecku. Akcie společnosti se obchodují na londýnské a pražské burze.
Francouzská farmaceutická skupina Sanofi-Aventis vznikla v srpnu 2004, kdy společnost Sanofi-Synthélabo převzala svého největšího rivala Aventis. S tržním podílem přes pět procent je jednou z největších světových farmaceutických skupin a evropskou jedničkou. Firma se sídlem v Paříži zaměstnává zhruba 100.000 lidí ve stovce zemí.