Index Nikkei 225 klesl o 110,71 bodu a den uzavřel slabší o 1,33 procenta na 8213,22 bodu. Ve ztrátě se ocitl poprvé po třech dnech. Širší index Topix si odepsal 1,7 procenta na 817,22 bodu.
Z exportních firem oslabovaly akcie elektrotechnických podniků Canon či Panasonic, na které doléhal růst kurzu jenu. V takové situaci se zhoršují vyhlídky exportérů na zahraničních trzích. Později však japonská měna opět začala klesat, takže akcie exportérů část ztrát smazaly.
Burzu nepodpořil ani plán Fedu použít až 800 miliard dolarů (asi 15,9 bilionu Kč) na podporu ekonomiky. Asi 200 miliard dolarů chce Fed použít na podporu trhu spotřebitelských úvěrů, zbylých až 600 miliard USD využije na odkup cenných papírů odvozených od hypoték. Na burza v Tokiu ale mnohem více zapůsobily obavy z problémů globální ekonomiky.
Akcie Panasoniku si odepsaly více než tři procenta hodnoty v reakci na zprávu banky Goldman Sachs. Ta uvedla, že ukončila jednání o prodeji akcií ve společnosti Sanyo Electric. Akcie chtěl koupit právě Panasonic, který se snaží Sanyo převzít.
Na devizových trzích se zvyšoval kurz dolaru vůči euru, obavy z dopadů úvěrové krize ale nadále pomáhají i kurzu jenu. Obchodníci ale nejsou ochotni pouštět se do velkých sázek, takže kurzy se teď pohybují v poměrně úzkém rozpětí. Obecně přetrvává skepse, zda nová podpůrná opatření, k nimž přistoupil Fed, budou dostatečně účinná.
"Americké úřady učinily už tolik kroků, což zanechává dojem, že dělají vše, co je v jejích silách, ale ne zrovna důsledně," myslí si analytik finančního ústavu Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Micura Sahara, jehož cituje agentura Reuters.
Euro k dolaru oslabilo o 0,8 procenta na 1,2955 USD, přestože během úterý vystoupilo na třítýdenní maximum 1,3081 USD. Dolar vůči jenu oslabil o 0,1 procenta na 95,14 JPY, zatímco euro k jenu kleslo o 0,9 procenta na 123,30 JPY.