V jedné z prvních verzí záchranného plánu, který má ČTK k dispozici, Evropská komise počítala s tím, že na pomoc hospodářství unie vynaloží asi 130 miliard eur (3,3 bilionu Kč), tedy zhruba jedno procento HDP EU. Podoba plánu se ovšem každý den mění a zatím není možné předvídat na jaké částce se komisaři nakonec shodnou. Konečný verdikt by mohl padnout kolem poledne.
Záchranný plán má několik částí. Komise by měla představit kroky na posílení zaměstnanosti či zlepšení situace malých a středních podniků. Dalšími pravděpodobnými body plánu jsou podpora investic do výzkumu a vývoje, zejména pak do "zelených" technologií, rozvoj infrastruktury či rozsáhlé partnerství veřejného a soukromého sektoru, hlavně v automobilovém průmyslu či stavebnictví.
Zvýší se také zřejmě částka, kterou členským zemím poskytuje Evropská investiční banka. V neposlední řadě se návrh zabývá regulací finančních trhů na evropské i globální úrovni.
Členské státy se plánem Evropské komise budou zabývat na svém dalším summitu 11. a 12. prosince, který bude posledním vrcholným setkáním evropské sedmadvacítky za francouzského předsednictví. Jednání zřejmě nebudou snadná, některé členské země již v uplynulých dnech ohledně plánů komise vyjádřily pochybnosti. Pokud bude návrh přijat, do praxe ho začne uvádět české předsednictví Evropské unie.