"Naše vyšetřování odhalilo omezený počet případů daňového podvodu podle amerického i švýcarského práva," řekl akcionářům šéf společnosti Peter Kurer. Dodal, že banka nadále počítá v příštím roce se ziskem, ačkoli podmínky na trhu zůstávají obtížné.
Americké vyšetřování podniku vedlo tento měsíc k obvinění jednoho z vedoucích pracovníků a mohlo by přinést oslabení mlčenlivosti švýcarských bank o klientech. Americké úřady totiž v rámci vyšetřování požadují širší přístup k informacím o tisícovkách účtů amerických klientů UBS.
Kurer dnes uvedl, že diskrétnost ohledně klientů, která je pilířem švýcarského bankovnictví, nemá za úkol zakrývat daňové podvody. Naznačil tak, že je v rámci případného urovnání sporu připraven poskytnout americkým úřadům některé podrobnosti o zákaznících, napsala agentura Reuters.
Kurer, který se dostal do čela UBS v dubnu, se snaží obnovit dobrou pověst banky poté, co byla v důsledku finanční krize nucena odepsat aktiva v hodnotě téměř 50 miliard dolarů (téměř bilion korun).
Řada rozhněvaných akcionářů nyní vyjadřuje nespokojenost s poměry ve firmě, která byla dříve ikonou švýcarského bankovnictví a jejíž akcie byly kdysi velmi populární mezi drobnými investory. Od začátku letošního roku však hodnota akcií UBS klesla o více než dvě třetiny.