Dohodu na snížení cen zřejmě nezvrátí ani odpor České republiky, která dlouhodobě staví proti podobným regulačním snahám komise. Stejný postoj zastává Španělsko, ale v tomto případě státy hlasují takzvanou kvalifikovanou většinou, Češi a Španělé tudíž nejsou schopni konečný verdikt zvrátit.
Jakoukoliv možnost postavit se proti regulaci nemají ani samotné telekomunikační firmy, které s regulací rovněž nesouhlasí. Podle nich hrozí, že budou muset zdražit jiné služby, aby vynahradily výpadek příjmů. Operátoři navíc upozorňují, že ze snížení cen SMS a dat ze zahraničí bude profitovat jen malá část zákazníků. Případné zdražení jiných služeb ovšem postihne velkou část klientů.
Spolu s cenami SMS mají klesat i ceny datových služeb. V tomto případě jde především o situaci, kdy zákazník využívá svůj mobilní telefon k připojení k internetu. Velkoobchodní cena jednoho megabytu přenesených dat v zahraničí by měla podle představ komise činit nejvýše euro, tedy zhruba 25 korun. V současnosti se ceny datových služeb liší, ale v některých případech zákazníci platí až 16 eur za jeden megabyte, tedy téměř 400 korun.
Pokud státy i europoslanci vysloví s nařízením souhlas, mohly by dále zlevnit i hovory z mobilních telefonů v zahraničí, které unie již v současnosti reguluje. Cenové stropy měly původně platit ale jen do roku 2010; Brusel nyní navrhl jejich prodloužení o tři roky, které má doprovázet další cenový pokles. Cena za minutu odchozího hovoru by mohla klesnout ze současných asi 12 korun na osm korun, u příchozích hovorů z pěti asi na polovinu. Mobilní operátoři by navíc podle představ komise již neměli zákazníkům hovory účtovat po minutách, ale po vteřinách.