Zájemci o otevření zdravotní pojišťovny musejí složit kauci 50 milionů korun a do jednoho roku od rozhodnutí o získání licence nabrat nejméně 50.000 klientů.
Ještě na začátku srpna měl Agel jen 8000 pojištěnců. Nové pojišťovně se konkurentům daří odlákat klienty příslibem řady výhod a nebývale štědrých bonusů. Agel například platí praktickým lékařům za první prohlídku svého nového pojištěnce 800 korun, jako jediná z pojišťoven hradí antikoncepci. V příštím roce chce praktickým lékařům za každého pacienta vyplácet 59 korun, to je o 40 procent procent více, než dnes praktikům platí ostatní pojišťovny.
Představa vlastní zdravotní pojišťovny se zalíbila i dalším bohatým Čechům, kteří si na ministerstvu zdravotnictví letos vyzvedli podmínky k získání licence. Například Petr Kellner, který pod záštitou České pojišťovny plánoval otevřít zdravotní pojišťovnu příští rok na jaře, ale záměr podle MFD na neurčito přerušil. Miliardář Marek Čmejla a jím spoluovládaná skupina Appian Group žádost o pojišťovnu dokonce stáhl. Podle deníku není jisté zda o pojišťovnu má ještě zájem miliardář Ivan Zach, jenž žádal přes firmu Czech Media Corporation.
Pojišťovna Agel patří do holdingu Agel, ovládaného ocelářským magnátem Tomášem Chrenkem. Firma rozhodujícího vlastníka Třineckých železáren ovládá na severní a střední Moravě řadu zdravotnických zařízení. Zdravotnický holding Agel loni podle časopisu Týden vydělal rekordních 185 milionů korun po zdanění. Provozně se ale firmě příliš nedařilo - vykázala ztrátu 89 milionů korun.