Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy dispečeři převedli přes ČR skoro 70.000 letadel. Nejživěji bylo v českém vzdušném prostoru 10. července, kdy ŘLP registrovalo 2258 přeletů, což je dosavadní denní rekord. Přes nárůst provozu se podařilo letos snížit průměrné zpoždění, které letadla nad českým územím nabírají. To se meziročně snížilo o 34 procent na 0,36 minuty na let.
Vedle přeletů se v létě zvýšil také počet startů a přistání na letištích v Praze a Brně. V Praze na Ruzyni se počet pohybů zvýšil o 4,6 procenta a přiblížil se 100.000. V Brně provoz vzrostl o více než 18 procent na téměř 21.000 pohybů. Podle mluvčího ŘLP Richarda Klímy se v Brně výrazně projevily pravidelné linky společností ČSA, Ryanair, TNT a Atlant Soyuz Airlines.
ŘLP dnes zároveň zveřejnilo nový ceník svých služeb na příští rok. Zatímco vzlety a přistání od Nového roku zlevní, cena za přelet se zvýší. Na čtyřech letištích s mezinárodním provozem, v Praze - Ruzyni, Brně - Tuřanech, Ostravě - Mošnově a v Karlových Varech, zaplatí dopravce za takzvanou přibližovací jednotku 6800 Kč, což je o šest procent méně než dosud.
Přibližovací jednotka se vypočítává podle složitého matematického vzorce, kde jednou z veličin je hmotnost letadla. Výpočet poplatků podle přibližovacích jednotek se používá nově od letošního ledna, v přepočtu na starý systém zaplatí letadlo za každou tunu hmotnosti od Nového roku 131 korun, dnes je to 140 korun.
Při přeletu českého území zaplatí dopravci od nového roku za přeletovou jednotku, která zohledňuje vzdálenost a hmotnost letadla, 47,43 eura (1196 Kč), dnes je to 41,27 (1040 Kč). Jedno z nejběžnějších letadel, Boeing 737, nově zaplatí za 400kilometrový let nad Českou republikou 4700 korun. Letadlo Boeing 747 přezdívané Jumbo zaplatí za stejnou vzdálenost 13.000 Kč.
Největším zákazníkem ŘLP při přeletech ČR je německá Lufthansa, přibližovací služby na letištích nejvíce využívají ČSA.