Firma je podle aktiv druhou největší bankou ve Spojených státech a působí ve více než 100 zemích světa včetně České republiky. Americká vláda minulý měsíc představila plán na záchranu podniku, v jehož rámci hodlá nakoupit za 20 miliard dolarů (asi 396 miliard korun) akcie společnosti a zaručit se za rizikové úvěry v hodnotě až 306 miliard dolarů.
Apte uvedl, že střední a východní Evropa by se měla se současným hospodářským útlumem vyrovnat lépe než západní ekonomiky, protože se převážně vyhnula nadměrnému půjčování peněz, jež vyvolalo současnou finanční krizi. Dodal, že Citigroup získala relativně dobrou pozici pro expanzi v tomto regionu díky opatrnému přístupu k úvěrům v zemích, jako jsou Polsko, Maďarsko a Česká republika.
"Považujeme střední Evropu za růstový trh, na kterém již máme silnou přítomnost," řekl Apte agentuře Reuters. "Naší představou je pokračovat v investicích na tomto trhu a rozšiřovat naše aktivity," dodal.
Citigroup přitom minulý měsíc oznámila, že plánuje v blízké době zrušit více než 50.000 pracovních míst po celém světě kvůli nepříznivým ekonomickým a úvěrovým podmínkám. Firma na konci září zaměstnávala 352.000 lidí.
Banka ve třetím čtvrtletí prodělala 2,8 miliardy dolarů po zisku 2,2 miliardy před rokem. Vykázala tak čtvrtou čtvrtletní ztrátu za sebou. Celkové ztráty Citigroup za 12 měsíců od loňského října do letošního září činí 20,2 miliardy dolarů.