"Že je mezi kupci pan Krejčí, jsme oznámili již v červenci, to pořád platí," potvrdil E15 manažer pro marketing a PR Albatrosu Radovan Suk.
Vlastíci Bontonu mohli za Albatros podle odhadů listu obdržet částku mezi 150 miliony až 220 miliony korun. "Cena se rozhodně pohybuje pod 300 miliony korun. Na její výši současná finanční krize a a nedůvěra na úvěrovém trhu neměla žádný vliv," konstatoval ředitel Bontonu Zdeněk Kozák. Technicky obchod proběhne příští úterý, kdy dojde k výměně akcií za peníze.
Tržby Albatrosu loni vzrostly meziročně o zhruba 11 procent na na 124,4 milionu korun. Výhled na letošní rok počítá s obratem ve výši 220 milionů korun. Nakladatelství zvýšilo počet vydaných titulů ze 167 v roce 2006 na loňských 199.
Hlavním akcionářem společnosti Albatros byla na konci loňského roku americká investiční společnost Bancroft, která ve firmě držela 38,5 procenta akcií. Zhruba 11procentním podílem disponoval podnikatel Martin Kratochvíl a zbývající cenné papíry Albatrosu vlastnili drobní akcionáři.
Nakladatelství Albatros vzniklo v dubnu 1949 jako první nakladatelství v Československu specializované na dětské knihy. Tehdy se jmenovalo Státní nakladatelství dětské knihy, svůj dnešní název získalo v roce 1969.
Z původně rozsáhlé zábavní skupiny Bonton tak podle deníku zbývá prodat jen filmového distributora Bontonfilm. K tomu by mělo dojít na konci prvního kvartálu 2009, naznačil Kozák. Jen za prodej největších jednotek - gramofirmy Supraphon (nový majitel Miloš Petana), Albatrosu a Bontonfilmu hodlá Bonton získat až okolo jedné miliardy korun. Rozprodej Bontonu začal v roce 2001. Tehdy celý holding dosáhl obratu 1,64 miliardy korun.
Doposud se podařilo prodat distribuční společnost Panther (kupec David Hejnar), síť prodejen Bontonland (Miloš Petana), Ateliéry Bonton Zlín (Miloš Petana), muzikálovou produkci Hybernia (slovenská společnost Credit Partner), podíl v gramofirmě Sony Music/Bonton (Sony), Supraphon (Miloš Petana) nebo rádio Bonton (Lagardére), napsal dnes E15.