Pokud se projekt uskuteční, měl by mít nový zdroj instalovaný výkon 350 megawattů s možností rozšíření o další dva bloky s podobnou kapacitou. Elektrárna by mohla být uvedena do provozu v roce 2015. Zhruba třetina produkce elektřiny vyrobené v Ungheni bude dodávána domácím odběratelům. Elektrárna ovšem bude mít připojení také k evropské energetické soustavě, část produkce tak bude moci exportovat do Evropské unie.
Případná výstavba elektrárny by byla historicky největší přímou zahraniční investici v Moldavsku. "Stavba nového zdroje v Ungheni znamená důležitý krok směrem k posílení energetické nezávislosti a energetické bezpečnosti státu... Věříme také, že bude mít pozitivní dopady na ekonomiku celého Moldavska," uvedl partner skupiny J&T odpovědný za korporátní investice Daniel Křetínský. Ten dnes v moldavském Kišiněvě podepsal smlouvu o podmínkách výstavby nové elektrárny se zástupci vlády.
Elektrárna by měla spalovat uhlí moderními technologiemi, které splní emisní normy platné v EU. Moldavské firmy by mohly z předpokládané sumy transakce získat zakázky v hodnotě 200 milionů eur (asi pět miliard korun).
V tuzemsku skupina J&T spravuje majetkové účasti ve více než 20 podnicích, mezi které v sektoru energetiky patří Pražská energetika, United energy, Plzeňská energetika, První energetická či United energy trading. Současná instalovaná kapacita zdrojů J&T dosahuje v úhrnu 330 megawattů pro výrobu elektřiny a 1386 megawattů pro výrobu tepla.
Skupina ovládá i firmy energetického strojírenství - výrobce energetických kotlů SES Tlmače, holding ČKD Blansko či První brněnskou strojírnu (PBS).