Sázkové kanceláře: K on-line sázení se registrovaly tisíce lidí

05.01.2009 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 5. ledna (ČTK) - O internetové kurzové sázení byl první den jeho legálního provozování v tuzemsku velký zájem, tisíce Čechů se dnes dostavily do poboček sázkových kanceláří k povinné registraci. Fronty se ale nikde netvořily, větší technické problémy podle sázkových kanceláří nenastaly. Celkem pět největších českých provozovatelů kurzových sázek - Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport - dnes rozšířilo nabídku o sázení přes internet.

Zájemci o tuto službu se musejí osobně dostavit na některou ze sázkových poboček, kterých mají všechny zmíněné firmy dohromady několik tisíc. Povolení ministerstva financí podmiňuje sázení na internetu fyzickou registrací na kamenných sběrnách, aby se zamezilo sázení mladistvým do 18 let. Po ověření totožnosti, registraci a složení libovolné finanční částky na účet mohou klienti okamžitě začít sázet na internetu. On-line sázení by mělo zvýšit objem kurzových sázek, který se ročně pohybuje kolem 12 miliard korun.

"Jen za prvních šest hodin se registrovaly 4000 sázkařů, takže očekáváme do konce provozní doby poboček přihlášku zhruba 6000 zájemců," řekl ČTK mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Odhadl, že na své herní účty v rámci produktu tipsport.net vloží první den sázkaři zhruba šest milionů korun. V prvních hodinách si dokonce už jeden člověk na své konto jednorázově převedl 150.000 korun, dodal.

Sazka zaznamenala první vyplněný formulář minutu po půlnoci, první dokončená registrace se uskutečnila ve dvě hodiny a šest minut, uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. První sázku pak přijala Sazka 15 vteřin po osmé hodině. Sázející si vsadil na lední hokej částku 500 Kč.

Systém společnosti Synot Tip je ode dneška připravený pro přijímání sázek a je plně funkční, uvedl výkonný ředitel firmy Zdeněk Brázdil. "Fronty při registraci neočekáváme, přepokládáme pozvolný nárůst zaregistrovaných. Vzhledem k prvnímu dni povolení internetového sázení je ale ještě předčasné konkrétněji nárůst registrovaných sázejících hodnotit," podotkl.

Pro internetové sázení Češi doposud využívali webové servery zahraničních firem, na kterých ročně odhadem prosázeli tři až čtyři miliardy korun. Zahraniční provozovatelé ale podle ministerstva financí nemají pro sázení v Česku povolení. Tuzemské firmy chtějí část objemu sázek získat a přitáhnout k sázení i nové klienty. Podle zkušeností ze zahraničí tvoří on-line sázky zhruba pětinu až třetinu objemu všech přijatých sázek. O pokles zájmu o sázení na svých kamenných pobočkách a ve sportbarech se firmy neobávají.

Internetové sázení povolilo ministerstvo financí po letech zamítavých stanovisek bez toho, že by se změnil zákon. Ministerstvo podle svého zdůvodnění reagovalo na současnou neudržitelnou situaci, kdy zahraniční subjekty již provozují sázkové hry přes internet, zatímco domácí společnosti povolení nedostaly. Aktivity zahraničních subjektů nemohou být ministerstvem financí regulovány, a tyto subjekty ani neplatí příslušné odvody a poplatky.

K výhodám internetového sázení podle serveru www.kursovesazky.info patří větší množství sázkových příležitostí a druhů sázek v porovnání s kamennými kancelářemi, výhodnější kurzy, nulový manipulační poplatek, možnost sázet i od jediné koruny, nonstop provoz nebo přehled o historii sázení, a tím i výhrách a prohrách.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK