Další nabídky na koupi státního podílu v Technoexportu podalo konsorcium KPB - SUB, které tvoří firmy Kovoprojekta Brno a Slovácké strojírny, a sdružení TEXIM. Členy tohoto konsorcia jsou společnosti B.G.M. holding, UNIS a Šmeral Brno.
Vítězný Chemoprojekt je projekční a inženýrská společnost, která se zabývá zejména realizací investičních projektů v oblasti kyseliny dusičné, močoviny, ropy, plynu a ochrany životního prostředí.
Technoexport se angažuje především v oboru kompletních dodávek a výstavby "na klíč" investičních celků pro zpracování ropy a plynu, pro potravinářský či gumárenský průmysl. "Za dobu své více než půlstoleté existence vyvezl Technoexport přes 2270 investičních celků do více než 40 zemí světa," podotkl Jakob.
V roce 2006 Technoexport zvýšil obrat na 683,3 milionu korun ze 381,7 milionu korun v roce 2005. Zisk Technoexportu v roce 2006 vzrostl na 342,2 milionu korun z 44,2 milionu Kč o rok dříve. Výsledky hospodaření v letech 2007 a 2008 společnost Technoexport zatím nezveřejnila.
Stejným způsobem jako Technoexport stát privatizuje i svůj bezmála stoprocentního podíl ve společnosti Strojimport, která je rovněž předním tuzemským vývozcem strojů a investičních celků. Výběrové řízení na prodej státního podílu ve Strojimportu loni vyhrála strojírenská společnost Toshulin, která za takřka sto procent akcií Strojimportu nabídla 121,4 milionu korun.