Před dvěma lety zástupci asociace v závěrečné zprávě uvedli, že je dukovanská elektrárna dobře provozovaná. Nicméně zmínili i 12 oblastí, kde je prostor se zlepšit, podotkl Spilka. Na základě výsledků mise byl v elektrárně sestaven akční plán zlepšení a seznam dalších opatření a úkolů.
Převážná část opatření je podle Spilky již splněna, dlouhodobé úkoly jsou rozpracovány. Mezi ty patří například komplexní řešení netěsností technické vody, zlepšení metod pro předcházení chybám a dodržování standardů jaderné energetiky u dodavatelů.
V červnu 2007 pobývali v Dukovanech dva týdny odborníci z 11 zemí. Mise Wano se tehdy konala po deseti letech, požádala o ni sama elektrárna. Provoz staršího ze dvou českých atomových zařízení prověřovali odborníci z Francie, Ruska, Mexika, Slovenska, Velké Británie, Maďarska, Bulharska, Litvy, Ukrajiny, Číny a Japonska.
Na pravidelných přátelských prověrkách se provozovatelé jaderných elektráren dohodli po černobylské havárii, aby vytvořili systém zpětné vazby a soustavného hodnocení bezpečnosti provozu. Připomínky jsou důvěrné a členové mise je nesmějí zveřejnit. Organizace WANO si také nemůže vynutit změny. Každá atomová elektrárna prý ale vítá připomínky, které jí pomohou ke zlepšování.
Dukovany jsou v provozu bezmála čtvrt století a stále jsou největším zdrojem české elektřiny. Loňská produkce činila rekordních 14,434 miliardy kilowatthodin (kWh).