UBS má zhruba 77.000 zaměstnanců, a na každého tak připadají prémie ve výši 26.000 franků (téměř 490.000 Kč). Banka se na výplatě prémií dohodla se švýcarským regulátorem finančních trhů Finma, podle listu ale původně chtěla na prémiích vyplatit přes tři miliardy franků.
Banka se s úřadem Finma také snaží vyjednat nové schéma výpočtu prémií pro manažery, kterým by se měla začít řídit od druhého čtvrtletí. Hlavní změna spočívá v tom, že manažeři budou mít nárok na prémie jen v případě, že banka hospodařila se ziskem.
UBS musela kvůli dopadům finanční krize odepsat 49 miliard dolarů a do zvláštního fondu v centrální bance převedla nekvalitní aktiva v objemu asi 60 miliard dolarů. Tím si vyčistila bilanci a může pokračovat v činnosti. Přesto se očekává, že za čtvrté čtvrtletí vykáže ztrátu kolem osmi miliard franků.
Švýcarská vláda slíbila, že do UBS napumpuje čerstvý kapitál v objemu šesti miliard franků. Za to získá 9,3 procenta akcií banky. UBS patřila k ikonám švýcarského bankovnictví, masivní investice do riskantních aktiv ve Spojených státech ji ale zdevastovaly. Po miliardových odpisech majetku se snaží přebudovat strukturu a znovu získat důvěru investorů.
Management banky se už v loňském roce setkal s ostrou kritikou a ve Švýcarsku nebyly výjimkou ani protesty proti řídícím orgánům UBS. Nespokojenost klientů zašla tak daleko, že někteří bývalí manažeři museli vrátit část prémií.