Index Nikkei 225 si odepsal 257,19 bodu a obchodní den uzavřel poklesem v rozsahu 3,12 procenta na hodnotě 7994,05 bodu. Trh tím přerušil třídenní sérii růstu, týden ale i tak uzavřel se ziskem. Širší index Topix oslabil o tři procenta na 794,03 bodu.
Investoři se zbavovali například akcií koncernu Toshiba. Na ně působilo mimo jiné snížení ratingu, očekávaná vysoká ztráta a z části i zprávy, že podnik možná sloučí část výroby v divizi mikročipů. Klesaly ale také akcie společnosti Nintendo, která snížila odhad prodeje konzol Wii.
Silný kurz jenu oslaboval především akcie firem, které většinu produkce vyvážejí. To jsou například automobilky. Ztrátám se proto nevyhnula ani Toyota Motor, kde ale byla důvodem k poklesu i zpráva, že podnik bude mít vyšší provozní ztrátu než management naposledy předpověděl.
Na devizových trzích vedle kurzu japonského jenu zpevňoval i kurz amerického dolaru. Obě měny jsou minimálně úročeny a hojně se využívají k takzvaným obchodům "carry trades". To znamená, že slouží k financování rizikovějších a potenciálně výnosnějších investic. Pokud však zájem o tyto investice klesá, kurzy těchto měn se zvyšují.
Na nové šestileté minimum vůči americkému dolaru spadl kivi, jak se mezi obchodníky říká novozélandskému dolaru. Novozélandská centrální banka ve čtvrtek snížila základní úrokovou sazbu na 3,5 procenta. Tak nízko ještě sazby na Novém Zélandu nebyly. Guvernér tamní centrální banky Alan Bollard řekl, že banka má stále prostor ke snižování úroků.
V závěru obchodování euro k dolaru kleslo o 0,4 procenta na 1,2902 USD, už ve čtvrtek ale kurz jednotné evropské měny spadl o jedno procento. Vůči jenu euro oslabilo o 0,8 procenta na 115,64 JPY. Na euro z části zapůsobily komentáře investora George Sorose, který řekl, že euro by nemuselo přežít, pokud Evropská unie nebude účinně řešit otázku takzvaných toxických aktiv v portfoliích bank.
Dolar k jenu oslabil o 0,4 procenta na 89,64 JPY, částečně kvůli poklesu cen akcií.