Dow Jonesův index v závěru klesl o 1,82 procenta na 8000,86 bodu. Index technologického trhu Nasdaq oslabil o 2,28 procenta na 825,88 bodu. Za celý leden Dow Jones ztratil 8,8 procenta a Nasdaq oslabil o 6,4 procenta.
Dnešní statistické údaje ukázaly, že americká ekonomika v posledním loňském čtvrtletí klesla o 3,8 procenta, nejostřejším tempem za téměř 27 let. Hospodářství tak padá hlouběji do recese, protože spotřebitelé i podniky snižují výdaje. Ekonomika šla dolů dvě čtvrtletí za sebou, což se stalo naposledy na přelomu let 1990 a 1991.
Náladu investorů později ještě zhoršily zprávy médií, podle nichž by záměr očistit banky od rizikových aktiv mohla nová americká vláda uložit k ledu. Akcie finančních společností tak ztrácely zisky, kterých dosáhly během týdne. Například Citigroup se propadla o téměř šest procent.
Nejvýrazněji ze 30členného indexu Dow Jones klesly akcie koncernu Procter & Gamble. Jejich kurz se po prognóze nižších tržeb v letošním roce propadl o více než šest procent.
Dolar dnes sílil vůči euru, které oslabovaly nepříznivé údaje z eurozóny. Americkou měnu paradoxně podpořila i čísla o propadu ekonomiky USA, protože zvýšila obavy, že globální pokles ekonomiky by mohl být dlouhodobější a hlubší, než se většina analytiků dosud domnívala. To snížilo chuť investorů k rizikovějším obchodům a zvýšilo jejich zájem o měny s nízkými úroky jako dolar a jen.
Ke konci newyorského obchodování euro vůči dolaru oslabilo o více než jedno procento na 1,2795 USD. Vůči jenu dolar zůstal beze změny na 89,88 JPY.