Svět se podle závěrů studie globalizuje čím dál více, především v ekonomice a politice. V sociální oblasti postup globalizace stagnuje.
Index globalizace sleduje její míru a postup v řadě zemí světa po více než 30 let. Z ekonomického hlediska sleduje tok zboží, kapitálu a služeb, ale i tok informací a dojem z tržní výměny. Hodnotí zejména, zda země neomezuje tok kapitálu a zboží. Sociální pohled sleduje ideje, informovanost a spokojenost lidí a politické hledisko hodnotí rozložení vládní politiky.
Česká republika si nejlépe vede z ekonomického hlediska, kde v aktuálním žebříčku zaujímá 12. pozici. Z pohledu sociální globalizace je Česko na 29. příčce a v politickém hodnocení má 30. místo.
Celosvětově se míra globalizace podle KOF zvyšuje od 70. let minulého století, z pohledu všech tří podoblastí pak zejména od 90. let. Sociální globalizace ale stagnuje od roku 2001.
Institut uvádí, že celkový index jednotlivých zemí všeobecně nezávisí na příjmu a regionu. Připouští zároveň, že je míra globalizace sice nejvyšší na Západě a v zemích s vyššími příjmy, zároveň se zde ale proces globalizace téměř zastavil v roce 2001.