Své novinky v bavorském městě představují výrobci modelových aut a letadel na dálkové ovládání i firmy, jež sázejí na tradiční materiály a postupy, jako je například výrobce dřevěných hraček Detoa z Albrechtic v Jizerských horách.
Na veletrhu nemohou chybět ani různé variace na panenku Barbie, která právě letos slaví 50. narozeniny. Velkou premiéru tu naopak má nový hlavolam od maďarského profesora Ernö Rubika, vynálezce slavné Rubikovy kostky.
Nový hlavolam Rubik 360 má být jejím nástupcem, má však podobu koule z průhledného plexiskla. Uvnitř se posouvá se šesti barevnými míčky, které je třeba dostat do otvorů ve vnější kouli. Rubikova koule se má prodávat za 16 eur, tedy zhruba 450 korun.
Norimberského veletrhu se paradoxně nemůže zúčastnit běžná veřejnost, tedy hlavně rodiny s dětmi, jimž je prezentované zboží určeno především.
Celá hračkářská branže hledí do budoucna s optimismem, i když hospodářská krize zasáhla i ji. Právě ve středu oznámil platební neschopnost tradiční německý výrobce modelových železnic Märklin, který se přesto veletrhu účastní a ve výrobě hodlá pokračovat.
Ředitel veletrhu Ernst Kick ale řekl, že právě na dětech se v dobách krize šetří až naposledy. Německá kancléřka Angela Merkelová dokonce v Norimberku ve středu vyjádřila naději, že z veletrhu vzejde pozitivní signál k překonání hospodářské krize. "Zvládli jsme obnovu, zvládli jsme sjednocení Německa a překonáme i tuto krizi," prohlásila právě při slavnostním zahájení veletrhu hraček, z nichž ji nejvíc zaujaly panenky.